Jose Mourinho në “Bundesligë”

Ish-trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, është i hapur për një qëndrim nga Bundesliga.

56-vjeçari ka fituar tituj në Portugali, Angli, Itali dhe Spanjë, me klubet si: Porto, Chelsea, Inter dhe Real Madrid respektivisht dhe ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve.

“Unë do të doja të fitoj një të tretë Champions League me një klub të tretë dhe të fitoj një ligë të pestë në një vend të pestë,” tha Mourinho.

Nga Gjermania ai tha: “Është një vend që nuk kam trajnuar kurrë. Pse jo?

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.