Isco në Barcelonë?

30.11.2018

Spanjolli ende duhet të fillojë një lojë nën trajnerin e ri Santiago Solari dhe po lidhet me një transferim pasi është lënë jashtë plotësisht kundër Romës Pasi u la jashtë skuadrës së ndeshjeve të Real Madridit për fitoren e tyre 2-0 në Romë në Ligën e Kampioneve të martën, e ardhmja e Isco në Santiago […]

Isco në Barcelonë? Foto: Ilustrim

Spanjolli ende duhet të fillojë një lojë nën trajnerin e ri Santiago Solari dhe po lidhet me një transferim pasi është lënë jashtë plotësisht kundër Romës

Pasi u la jashtë skuadrës së ndeshjeve të Real Madridit për fitoren e tyre 2-0 në Romë në Ligën e Kampioneve të martën, e ardhmja e Isco në Santiago Bernabeu është bërë pika kryesore e bisedimeve në futbollin spanjoll.

26-vjeçari është një nga mesfushorët më emocionues dhe më të talentuar në kampionat dhe një i rregullt për Spanjën, por nuk i është dhënë as edhe një start i vetëm nga bosi i ri i Blancos, Santiago Solari, para se të tërhiqet plotësisht për udhëtimin mesjavësh Roma.

Ka pasur raporte se trajneri ndaloi Iscon për arsye disiplinore, pas një shfaqjeje të dyshuar të mosrespektimit ndaj trajnerit të Argjentinës, por Solari më vonë insistoi se ishte thjesht taktik.