Interi fiton sërish, e mposht me lehtësi Veronën

  • 31.03.2018
Interi fiton sërish, e mposht me lehtësi Veronën

Djelmoshat e Luciano Spallettit e arritën fitoren e dytë më radhë pasi e mposhti Veronën 3-0 në shtëpi, raporton Express.

“Zikaltrit” e nisen shumë mirë takimin dhe pas vetëm 39 sekondave kaluan në epërsi përmes Mauro Icardit.


Ivan Perisic arriti të realizojë gol të bukur në minutën e 13-të, pas një topi të gjatë nga Marcelo Brozovic, duke e çuar në 2-0 avantazhin e skuadrës vendase.

Interi e nisi edhe pjesën e dytë furishëm duke shënuar për 3-0 në minutën e 49-të, përsëri me anë të argjentinasit Mauro Icardi.

Interi tani ka 58 pikë në vendin e katërt në Serie A, dy më pak se Roma në vendin e tretë me një lojë më shumë të luajtur dhe një më shumë se Lazio në vendin e pestë, por e cila ka një lojë më shumë të zhvilluar.

Në anën tjetër, Verona mbetet e parafundit me vetëm 22 pikë. /Express/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë