Inter të interesuar për Shkodran Mustafin

Inter të interesuar për Shkodran Mustafin
Çlirim Gashi

30.03.2021 / Sport

Klubi italian, Inter ka shfaqur interesimin për mbrojtësin shqiptar, Shkodran Mustafin.

Sipas CalcioMercato, mbrojtësi i Schalkes është nën radarin e Interit dhe se trajneri i klubit, Antonio Conte mund të vendos ta transferoj 28 vjeçarin në radhët e tyre.

Kjo pasi që dëshiron ta përforcojë më shumë repartin e mbrojtjes.

Në muajin shkurt të këtij viti, Mustafi ishte zyrtarizuar si lojtar i ri te Schalke 04 nga Arsenali.

RAPORTO