Icardi ‘largohet’ nga Interi

12.12.2018

Pas një ndeshje të zhvilluar mes Inter dhe PSV, nuk arriti të sigurojë kalimin në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, rezultati mbeti barazim 1:1 kundër PSV në stadiumin e skuadrës italiane ‘San Siro’. Skuadra italiane pasi u eliminua në fillim të fazës së eliminimit në Ligën e Kampionëve tani më Interit mund […]

Icardi ‘largohet’ nga Interi Foto: Ilustrim

Pas një ndeshje të zhvilluar mes Inter dhe PSV, nuk arriti të sigurojë kalimin në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, rezultati mbeti barazim 1:1 kundër PSV në stadiumin e skuadrës italiane ‘San Siro’.

Skuadra italiane pasi u eliminua në fillim të fazës së eliminimit në Ligën e Kampionëve tani më Interit mund ti ndodhin shumë rreziqe, rreziku më i madhë është që mund ta humbasin yllin e skuadrës, Mauro Icardi.

Ylli i Interit, Mauro Icardi pasi skuadra e tij u eliminua nga faza e eliminimit në Ligën e Kampionëve, mund të rihapet çështja për transferimin e Icardi-t në Real Madrid. 25 vjeçari jo pak herë ka qenë pjesë e lajmeve për një transferim të mundshëm te Real Madrid, por kishte qëndruar te Inter, për të rikthyer skuadrën italiane në Ligën e Kampionëve.