Hazard: Nuk jam në formën e duhur

Sulmuesi i Realit, Eden Hazard ka pranuar që nuk është në formën e duhur.

Belgu ende nuk ka shënuar golin e parë në fanellën e “Los Blancos”, ndërsa ndeshjen e kaluar kundër Atletico Madrid nuk luajti shumë mirë.Hazard tha se e di historinë e numrit 7 në fanellë dhe do të punojë shumë për ta vazhduar këtë histori. 

“Siç kam thënë në prezantim nuk jam ndonjë galaktikë. Duhet t’iu tregoj të gjithëve se mund të bëhem një i tillë. E dimë historinë e numrit 7 në fanellë dhe do t’iu tregoj se mund të bëhem një ndër lojtarët më të mirë në botë, do të jap 100% nga vetja ime në çdo ndeshje dhe çdo trajnim. Nuk kam dyshim te vetja, stili apo teknika e lojës sime. Kur të kam të gjithë besimin do të jetë me e lehtë”, deklaroi ai.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.