Hazard: Mbappe meriton Ballon d’Or

17.11.2018

Ylli Chelsea dhe Belgjikës, Eden Hazard ka hedhur poshtë idenë që ai meriton për të fituar Topin e Artë këtë vit ka mbështetur sulmuesin e Francës Kylian Mbappe për të kërkuar çmimin. Gara për Topin e Artë 2018 është padyshim më e paparashikueshme në më shumë se një dekadë, me disa lojtarë që thuhet se […]

Hazard: Mbappe meriton Ballon d’Or Foto: Ilustrim

Ylli Chelsea dhe Belgjikës, Eden Hazard ka hedhur poshtë idenë që ai meriton për të fituar Topin e Artë këtë vit ka mbështetur sulmuesin e Francës Kylian Mbappe për të kërkuar çmimin.

Gara për Topin e Artë 2018 është padyshim më e paparashikueshme në më shumë se një dekadë, me disa lojtarë që thuhet se janë në vrap.

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë fituar 10 të fundit mes tyre, por këtë vit as nuk konsiderohen si favoritë pasi nuk kanë bërë shumë ndikim në Kupën e Botës.