Goool, Muriqi shënon përsëri thellohet epërsia

Goool, Muriqi shënon përsëri thellohet epërsia
Çlirim Gashi

01.06.2021 / Sport


Kombëtarja e Kosovës ka thelluar epërsinë kundër San Marinos prej 1-0.

Është sulmuesi Vedat Muriqi që zhbllokoj lojën në minutën e 27-të, duke kaluar ‘Dardanët’ në avanatzh prej 1-0.

Po ashtu ai në minutat e fundit të pjesës së parë ka shënuar përsëri duke kaluar në avantazh prej 2-0.

Ky është goli i 13-të i Vedat Muriqit në fanellën e Kosovës.

Kosova dhe San Marino po luajnë në ‘Fadil Vokrri’ në ndeshjen miqësore.

RAPORTO