Golden Eagle Ylli mboshtë ’Minatorët’

  • 27.01.2019
Golden Eagle Ylli mboshtë ’Minatorët’

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitore të rëndësishme si mysafir i Trepçës (81-75), në kuadër të javës së 16-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Skuadra nga Suhareka e nisi më mirë takimin duke i shënuar tetë pikë më shumë se vendasit në çerekun e parë (10:18).


Mirëpo, ‘Minatorët’ u rikthyen në fraksionin e dytë për t’i shënuar dhjetë pikë më shumë (27:17) dhe shkuan në pushim me epërsi të lehtë.

Golden Eagle Ylli e ka shfrytëzuar gabimin e Rahovecit dhe tash qëndron në vend të dytë në tabelë me një pikë më shumë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë