Formacionet: Eibar vs Real Madrid

24.11.2018

Los Blancos kanë fituar katër ndeshjet e fundit dhe ne po i mbështesim ata për të fituar një tjetër fitore në La Liga kur ata udhëtojnë në vendin bask të shtunën. Qëndrimi i Santiago Solarit si menaxher i Real Madrid fillon me përkushtim të shtunën në kohën e drekës, ndërsa kampionët evropianë udhëtojnë në veri […]

Formacionet: Eibar vs Real Madrid Foto: Ilustrim

Los Blancos kanë fituar katër ndeshjet e fundit dhe ne po i mbështesim ata për të fituar një tjetër fitore në La Liga kur ata udhëtojnë në vendin bask të shtunën.

Qëndrimi i Santiago Solarit si menaxher i Real Madrid fillon me përkushtim të shtunën në kohën e drekës, ndërsa kampionët evropianë udhëtojnë në veri të Spanjës në La Liga në fillim.

Argjentinasi mbikqyri katër fitore të njëpasnjëshme përpara pushimit ndërkombëtar si trajner i përkohshëm dhe këto rezultate ishin të mjaftueshme për të fituar atë një kontratë në krye të Real Madridit deri në vitin 2021.

Formacioni i Real Madrid për këtë ndeshje:
Në start të lojës – T. Courtois, Marcelo, Sergio Ramos, R.Varane, Alvaro Odriozola, Dani Ceballos, T.Kroos, L.Modric, G.Bale, K.Benzema, Marco Asensio.
Zëvendësues: Isco, 
Daniel Carvajal, Kiko Casilla, Vinícius Júnior, Javier Sánchez, F. Valverde, Lucas Vázquez.
Menaxher: 
Santiago Hernán Solari Poggio.

Formacioni i Eibar për këtë ndeshje:
Në start të lojës – Asier Riesgo, Cote, Ramis, Paulo Oliveira, Rubén Peña, Marc Cucurella, Joan Jordán, G. Escalante, F. Orellana, Kike, Sergi Enrich.
Zëvendësues: 
Markel Areitio, Bigas, Marc Cardona, P. De Blasis, Charles, Pere Milla, Sergio Álvarez.
Menaxher: 
José Luis Mendilibar Etxebarria.