FIFA publikon renditjen e pozitës të Kosovës

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA sapo ka publikuar ranglistën e re të përgjithshme të Kombëtareve.

Përfaqësuesja e Kosovës nga vendi i 130-të ka kaluar në vendin e 127-të.

Dardanët tani renditen në pozitën e 127-të me 1124 pikë.

Ndërkaq, sa i përket “Top 10” të FIFA-s nuk ka pasur ndryshime të mëdha.

Belgjika vazhdon të kryesojë, e ndjekur nga Franca e Brazili, derisa pasojnë Anglia, Kroacia, Uruguai, Portugalia, Zvicra, Spanja dhe Danimarka.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.