FC Barcelona e do në huazim Aubameyangun

Foto: Ilustrim

Barcelona raportohet se po përgatit një ofertë për transferimin e sulmuesit të Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang gjatë afatit kalimtar të janarit.

Kampioni i La Ligas është i lidhur qe një kohë me transferimin e kapitenit të “Topçinjve”, i cili është në 18 muajt e fundit të kontratës me klubin londinez.

“Goal” raporton se reprezentuesi i Gabonit po shihet si prioritet për transferim gjatë janarit. Presidenti i klubit, drejtori sportiv dhe trajneri janë pajtuar të hënën se një sulmues duhet të transferohet shpejt për të zëvendësuar Luis Suarezin e lënduar, e që do të mungojë deri në katër muaj.

Oferta e Barçës është vetëm huazim për gjashtë muaj, por kjo nuk pritet të pranohet nga Arsenali, tek i cili klub Auba është golashënuesi më i mirë.

🎬🍿 Për eventin Ladies Night, Cineplexx dhuron udhëtim 4 ditor në Dubai, si dhe shumë shpërblime tjera në të gjitha sallat

Cineplexx organizon eventin Ladies Night, ku do të dhurojë shumë shpërblime në të gjitha sallat, ku shpërblimi kryesor do të jetë një udhëtim 4 ditor në Dubai.