Falcao në Atletico Madrid

Falcao është i hapur ndaj rikthimit të Atletico Madrid në fund të kontratës së Monakos.

Falcao në Atletico Madrid

Kolumbiani luajti gjatë në kryeqytetin spanjoll dhe pranon se do të ishte i gatshëm të merrte në konsideratë një shkallë të dytë me Rojiblancos.

Sulmuesi i Monakos, Radamel Falcao, e ka lënë derën hapur për një kthim në Atletico Madrid pas marrjes së ish-klubit të tij në Ligën e Kampionëve të mërkurën.


Falcao erdhi si zëvendësues dhe humbi një penallti në minutën e 83′ në një humbje 2-0 kundër Atletico që siguroi që Monako të përfundojë pjesën e poshtme të Grupit A.

Ylli Kolumbian shënoi 70 gola në 91 ndeshje gjatë dy sezoneve me Atletico Madrid dhe u paraqit si një sulmues mjaft i mir dhe i gatshëm.

“Nuk e dimë kurrë në të ardhmen, natyrisht se Atletico Madrid gjithmonë do të jetë në zemrën time, nuk e di, ndoshta sapo të përfundoj kontratën me Monaco, nuk e di se çfarë do të ndodhë”, vazhdon Atletico Madrid, tha 32-vjeçari, para se të përshkruante se çfarë ndjehej të dilte kundër ish punëdhënësve të tij.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës