Falcao në Atletico Madrid

29.11.2018

Kolumbiani luajti gjatë në kryeqytetin spanjoll dhe pranon se do të ishte i gatshëm të merrte në konsideratë një shkallë të dytë me Rojiblancos. Sulmuesi i Monakos, Radamel Falcao, e ka lënë derën hapur për një kthim në Atletico Madrid pas marrjes së ish-klubit të tij në Ligën e Kampionëve të mërkurën. Falcao erdhi si […]

Falcao në Atletico Madrid Foto: Ilustrim

Kolumbiani luajti gjatë në kryeqytetin spanjoll dhe pranon se do të ishte i gatshëm të merrte në konsideratë një shkallë të dytë me Rojiblancos.

Sulmuesi i Monakos, Radamel Falcao, e ka lënë derën hapur për një kthim në Atletico Madrid pas marrjes së ish-klubit të tij në Ligën e Kampionëve të mërkurën.

Falcao erdhi si zëvendësues dhe humbi një penallti në minutën e 83′ në një humbje 2-0 kundër Atletico që siguroi që Monako të përfundojë pjesën e poshtme të Grupit A.

Ylli Kolumbian shënoi 70 gola në 91 ndeshje gjatë dy sezoneve me Atletico Madrid dhe u paraqit si një sulmues mjaft i mir dhe i gatshëm.

“Nuk e dimë kurrë në të ardhmen, natyrisht se Atletico Madrid gjithmonë do të jetë në zemrën time, nuk e di, ndoshta sapo të përfundoj kontratën me Monaco, nuk e di se çfarë do të ndodhë”, vazhdon Atletico Madrid, tha 32-vjeçari, para se të përshkruante se çfarë ndjehej të dilte kundër ish punëdhënësve të tij.