Drogba ‘mësoi shumë’ nga Lampard

  • 27.11.2018
Drogba ‘mësoi shumë’ nga Lampard

Didier Drogba ka veçuar ish-shokun e Chelsea Frank Lampard si një nga ndikimet më të mëdha në karrierën e tij.

Drogba ka luajtur me Lampard për tetë vjet në Stamford Bridge, i cili kulmi i tij ishte në triumfin e Ligës së Kampionëve në vitin 2012.


Të dy vendosën njëri-tjetrin deri në 36 raste në Premier Ligë, ende figura më e lartë e kombinuar për gola dhe ndihmën mes dy lojtarëve ishin Drogba dhe Lampard.

“Ekziston një lojtar që unë do të vendos pak më përpara, sepse shumica e qëllimeve të mia erdhën prej tij, është Frank Lampard”, tha Drogba.

“Dhe gjithashtu çdo ditë pas stërvitjes ne ishim duke qëndruar në fushë duke u përpjekur për të praktikuar, duke u përpjekur për të krijuar disa ushtrime, sepse ato që bëmë pak ditë më parë ishin duke u bërë shumë e lehtë”, tha Drogba.

Ish ylli i Chelsea gjithashtu zbuloi se ai është i hapur për një karrierë në menaxhim duke mësuar nga Carlo Ancelotti dhe Jose Mourinho gjatë karrierës së tij të shquar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë