Dortmundi prish planet e Milanit, interesohet për objektivin e kuqezinjve

Milan ka shfaqur interes në ditët e fundit për Mohamed Simakan, mbrojtësin e talentuar që luan për Strasbourg në Ligue 1.

Kartoni i 19-vjeçarit vlerësohet rreth 15 milionë euro, por nuk është ky problemi. Në garë për Simakan është futur edhe Dortmund dhe lajmin e bën të ditur “RMC Sport” ditën e sotme.

Verdhezinjtë e shohin si lojtarin ideal për qendrën e mbrojtjes në rast të një largimi të mundshëm të zvicerianit Akanji.

RAPORTO