Dembele refuzon rinovimin e kontratës me Barcelonën

Dembele refuzon rinovimin e kontratës me Barcelonën
Çlirim Gashi

15.04.2021 / Sport

Sulmuesi Osman Dembele, ka refuzuar rinovimin e kontratës me skuadrën e Barcelonës, teksa shkak mund të jenë bërë zërat për një transferim të tij tek skuadra e PSG-së.

Dembele, të cilit i skadon kontrata në qershor të vitit 2022 ka refuzuar të rinovojë kontratën më katalanasit dhe pse merr plot 12 milion euro në sezon.

Sipas mediave të huaja emri i sulmuesit francez është lidhur më një transferim të tij të mundshëm në Francë tek PSG-ja, pasi dhe në kampin tjetër e ardhmja e Mbappes është e paqartë dhe Dembele cilësohet si zëvendësuesi perfekt i bashkëkombësit të tij. 

RAPORTO