Çmimi i De Gea

26.11.2018

Portieri Spanjoll po kërkon largimin nga klubi i tij, por Man UTD nuk ka dëshirë që ta humbasin portierin si transferim të lirë. De Gea edhe pse kërkon largimin nga Man UTD, ekipet e tjera kanë shprehur dëshirën për blerjen e portierit, klubet të cilët janë të interesuar janë Paris Saint-Germain dhe Juventus, por çmimi […]

Çmimi i De Gea Foto: Ilustrim

Portieri Spanjoll po kërkon largimin nga klubi i tij, por Man UTD nuk ka dëshirë që ta humbasin portierin si transferim të lirë.

De Gea edhe pse kërkon largimin nga Man UTD, ekipet e tjera kanë shprehur dëshirën për blerjen e portierit, klubet të cilët janë të interesuar janë Paris Saint-Germain dhe Juventus, por çmimi i portierit është 84 milionë euro.

David De Geas i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni, dhe Man UTD po tentonë që në fillim të afatit të janarit ta bëjë shitjen e yllit, i cili ka çmimin 84 milionë euro për shërbimet e tij.