Chelsea në luftë për Pulisic të Dortmundit

  • 01.12.2018
Chelsea në luftë për Pulisic të Dortmundit

Blues janë të prirur për të nënshkruar me yllin Pulisic, edhe pse ata e dinë se do të jetë e vështirë për ta çmuar atë në janar.

Christian Pulisic është një nga objektivat kryesorë të transferimit të Chelseas, por Blues po përpiqet të negociojë çmimin prej 70 milionë dollarë të vendosur nga udhëheqësit e Bundesligës Borussia Dortmund.


Blues presin që konkurrenca nga klubet e tjera elite evropiane të nënshkruajë me yllin e USA, duke përfshirë Paris Saint-Germain, por Liverpooli ka hequr dorë nga gara për 20-vjeçarin, pavarësisht se kishte një ofertë prej 11 milion funta (14 milion dollarë) në 2016.

Chelsea është e interesuar të shohë të ardhmen në pozitat e tyre të gjera dhe është gjithashtu e vetëdijshme se e ardhmja e Eden Hazard mbetet në dyshim, pasi ai pranoi një interes në transferimin në Real Madrid, me kontratën e tij në Stamford Bridge që do të skadojë në të njëjtën kohë me Pulisic në Dortmund.

Të dy ekipet Chelsea dhe Dortmund po përpiqen të rinovojnë kontratat për Hazard dhe Pulisic, me marrëveshjet e tyre aktuale që përfundojnë në qershor të vitit 2020, por as klubi nuk është i gatshëm të lejojë lojtarët e tyre të lëvizin në afatin e transferimit të janarit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë