Chelsea në luftë për Pulisic të Dortmundit

01.12.2018

Blues janë të prirur për të nënshkruar me yllin Pulisic, edhe pse ata e dinë se do të jetë e vështirë për ta çmuar atë në janar. Christian Pulisic është një nga objektivat kryesorë të transferimit të Chelseas, por Blues po përpiqet të negociojë çmimin prej 70 milionë dollarë të vendosur nga udhëheqësit e Bundesligës […]

Chelsea në luftë për Pulisic të Dortmundit Foto: Ilustrim

Blues janë të prirur për të nënshkruar me yllin Pulisic, edhe pse ata e dinë se do të jetë e vështirë për ta çmuar atë në janar.

Christian Pulisic është një nga objektivat kryesorë të transferimit të Chelseas, por Blues po përpiqet të negociojë çmimin prej 70 milionë dollarë të vendosur nga udhëheqësit e Bundesligës Borussia Dortmund.

Blues presin që konkurrenca nga klubet e tjera elite evropiane të nënshkruajë me yllin e USA, duke përfshirë Paris Saint-Germain, por Liverpooli ka hequr dorë nga gara për 20-vjeçarin, pavarësisht se kishte një ofertë prej 11 milion funta (14 milion dollarë) në 2016.

Chelsea është e interesuar të shohë të ardhmen në pozitat e tyre të gjera dhe është gjithashtu e vetëdijshme se e ardhmja e Eden Hazard mbetet në dyshim, pasi ai pranoi një interes në transferimin në Real Madrid, me kontratën e tij në Stamford Bridge që do të skadojë në të njëjtën kohë me Pulisic në Dortmund.

Të dy ekipet Chelsea dhe Dortmund po përpiqen të rinovojnë kontratat për Hazard dhe Pulisic, me marrëveshjet e tyre aktuale që përfundojnë në qershor të vitit 2020, por as klubi nuk është i gatshëm të lejojë lojtarët e tyre të lëvizin në afatin e transferimit të janarit.