Benzema synimi i Chelseas

08.01.2019

Francezi mund të jetë në rrugën e tij për në Londër për të zëvendësuar Moratën. Chelsea janë të prirur për një lëvizje për sulmuesin e Real Madrid Karim Benzema, sipas Mirror. 31-vjeçari ka shënuar shtatë gola dhe tre asistime në 18 paraqitjet e tij në La Liga deri më tani këtë sezon. Chelsea shpreson të […]

Benzema synimi i Chelseas Foto: Ilustrim

Francezi mund të jetë në rrugën e tij për në Londër për të zëvendësuar Moratën.

Chelsea janë të prirur për një lëvizje për sulmuesin e Real Madrid Karim Benzema, sipas Mirror.

31-vjeçari ka shënuar shtatë gola dhe tre asistime në 18 paraqitjet e tij në La Liga deri më tani këtë sezon.

Chelsea shpreson të zëvendësojë Alvaro Moratën, i cili ende duket pa besim pavarësisht rezultatit të dyfishtë kundër Nottingham Forest në FA Cup dhe spanjolli është lidhur me një lëvizje në Sevilla.