Bayern Munchen pa dy sulmuesit kryesor ndaj PSG-së

Bayern Munchen pa dy sulmuesit kryesor ndaj PSG-së

Bayern Munchen do të zhvillojë ndeshjen çerekfinale ndaj Paris Saint-Germain pa dy sulmues kryesor.

Në këtë ndeshje do të mungojë sulmuesi Robert Lewandowski, për shkak të një dëmtimi që pësoi me kombëtaren e tij (Poloninë).

Po ashtu do të mungojë edhe Serge Gnabry pasi që ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Edhe në kampin e francezëve ka mungesa, pasi Marco Verratti dhe Alessandro Florenzi poashtu janë infektuar me koronavirus.

RAPORTO