Barcelona në nxitim për të vulosur transferimin e Marcos Alonso

  • 16.08.2022
Barcelona në nxitim për të vulosur transferimin e Marcos Alonso

Xavi insistoi në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes së Barcelonës kundër Rayo Vallecanos se duhen më shumë nënshkrime, pasi trajneri dëshiron pak më shumë thellësi në skuadrën e tij.

Në veçanti, ai i ka bërë të ditur drejtuesve sportivë se forcimi i pozicioneve të mbrojtësit është një çështje jetike nëse skuadra do të arrijë diçka këtë sezon. Në ndeshjen e parë të sezonit, ishte e qartë se ata kishin një problem në të dyja krahët.


Në krahun e majtë, Jordi Alba është ende larg nga më i miri. Lojtari nga L’Hospitalet gjithmonë përfundon të jetë një nga lojtarët më të mirë në sezonin e skuadrës çdo sezon, por kundër Rayo ai ishte shumë larg asaj që ishte mësuar.

Kjo është arsyeja pse Xavi kërkon më shumë dhe ja ku hyn Marcos Alonso. Klubi tashmë ka miratimin e lojtarit.

Chelsea gjithashtu është i gatshëm ta lërë atë të largohet. Tani, bëhet fjalë vetëm për mbylljen e operacionit njëherë e përgjithmonë.

Synimi i Barcelonës është të jetë në gjendje të finalizojë marrëveshjen këtë javë, por kjo kërkon dy gjëra: garantimin e regjistrimit të mbrojtësit të krahut dhe mbylljen përfundimtare të marrëveshjes me Chelsean.

Edhe pse klubi anglez ka shfaqur interes për disa nga lojtarët e Barcelonës, si Sergino Dest dhe Frenkie de Jong, pala spanjolle duket se nuk është pro përfshirjes së tyre në këtë marrëveshje.

Kështu, katalanasit shpresojnë ta mbyllin nënshkrimin e Marcos Alonso si një transferim i pastër dhe i thjeshtë. Ata nuk presin probleme me shifrën, duke qenë se Thomas Tuchel i ka hapur tashmë derën për largim mbrojtësit spanjoll.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë