Barcelona në krizë

26.11.2018

Ylli i Barcës do të mungojë në fushë për disa javë për shkak të një lëndimi. Suarez do të mungojë në ndeshjen e të mërkurës në Ligën e Kampionëve ndaj PSV Eindhoven. ‘El Pisolero’ pritet të kthehet në ndeshjen ndaj Tottenham e cila luhet me 11 dhjetor por ylli do të mugojë edhe ndaj ndeshjes […]

Barcelona në krizë Foto: Ilustrim

Ylli i Barcës do të mungojë në fushë për disa javë për shkak të një lëndimi.

Suarez do të mungojë në ndeshjen e të mërkurës në Ligën e Kampionëve ndaj PSV Eindhoven.

‘El Pisolero’ pritet të kthehet në ndeshjen ndaj Tottenham e cila luhet me 11 dhjetor por ylli do të mugojë edhe ndaj ndeshjes me Espanyol dhe Villarreal.

Në këtë muaj Barcelona është në krizë të lëndimeve dhe trajneri është mjaft i shqetësuar se për atë çfarë është duke ndodhur, thotë se unë tani më jamë shumë i kufizuar në rotacionet në formacion.

Lojtarët e fundit që përsuan lëndim janë: Sergi Roberto dhe Rafinha Alcantara të cilët pësuan lëndime gjat ndeshjes me Atletico Madrid.