Barcelona konfirmon lëndimet e Rakitic

  • 18.11.2018
Barcelona konfirmon lëndimet e Rakitic

Barcelona ka konfirmuar se Ivan Rakitiç është diagnostikuar me një lëndim.

Rakitiç u zëvendësua në gjysmë të pjesës së dytë të fitores 3-2 të Ligës Kombëtare të Kroacisë kundër Spanjës, në të cilën Tin Jedvaj shënoi një fitore të ndjerë.


Traineri Zlatko Dalic më pas konfirmoi se Rakitiç nuk do të udhëtonte me Kroacinë në Londër për ndeshjen vendimtare të së dielës me Anglinë.

Dhe Barcelona njoftoi të shtunën se skanimet kanë gjetur se Rakitiç ka një dëmtim në këmbën e tij të djathtë, pa asnjë afat kohor për rimëkëmbjen e tij.

Rakitiç është tashmë i padisponueshëm për ndeshjen e ardhshme të Barcelonës, larg për rivalët e LaLiga Atletico Madrid më 24 nëntor, për shkak të pezullimit.

Dalic e quajti Nikola Vllashiç, Mateo Kovacic, Josip Brekalo dhe Milan Badelj si lojtarë që mund të plotësonin Rakiticin e lënduar në Wembley.

Kroacia do të kualifikohet për finalen e Ligës Kombëtare të inaugurimit, nëse ata mundin Anglinë në një përsëritje të gjysmëfinales së Kupës së Botës, por do të zhvendoset në Ligën B nëse ata humbasin.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë