Barcelona kërkon të nënshkruajë me Marcos Alonso

Barcelona kërkon të nënshkruajë me Marcos Alonso të Chelseat – por të dy klubet duhet të zgjidhin çështjet jashtë fushës së pari.

Barcelona kërkon të nënshkruajë me Marcos Alonso

Blutë kanë opsionin për të pastruar hapësirën në krahun e mbrojtjes këtë verë për të bërë një nënshkrim të ri pas përfundimit të blerjes

Barcelona dëshiron të nënshkruajë me Marcos Alonso këtë verë, por ka probleme të shumta, duke përfshirë situatën e pronësisë së Chelseat, përpara se të jetë në gjendje të bie dakord për një tarifë.


31-vjeçari ka folur me gjigantët katalanas dhe ka besim se një marrëveshje mund të arrihet.

Blutë janë gjithashtu të qetë për të lënë të largohet mbrojtësi i tyre i krahut pasi ai hyn në vitin e fundit të kontratës së tij, që e sheh atë duke fituar 150,000 £ në javë.

A mund ta përballojë Barcelona Alonson?

Gjigantët spanjollë aktualisht nuk mund të përballojnë blerjen e ndonjë lojtari dhe biznesi i tyre këtë verë do të financohet tërësisht nga shitjet.

Ata kanë rreshtuar dy transferime të lira me mbrojtësin e Bluve, Andreas Christensen dhe mesfushorin e yllit të Milanit, Franck Kessie për t’u bashkuar në verë.

Ata janë aktivë në përpjekjet për të fituar para nga disa lojtarë të veçantë këtë verë, por gjithashtu mund të shesin një nga titullarët e tyre më të rregullt me ​​Frenkie De Jong duke tërhequr interesin e Manchester United.

Qëndrimi i pronarëve të rinj të Chelsea mund të jetë kyç për çdo marrëveshje që të arrihet, me skuadrën e Xavi-t që nuk dëshiron t’u paguajë londinezëve perëndimor ndonjë tarifë të konsiderueshme.

Është një situatë e ngjashme me ndjekjen e tyre të vazhdueshme për Cesar Azpilicueta, i cili mbetet një objektiv kyç dhe mund të lejohet të largohet për një tarifë nominale.

“Pra, ne jemi ende në dialog, jemi gjithashtu egoistë, nuk jemi përgjegjës për të zgjidhur problemet e ndonjë klubi tjetër apo për të përmbushur dëshirat e ndonjë klubi tjetër”, tha Tuchel këtë javë.

“Duke pasur parasysh faktin se tashmë po humbasim mbrojtësit kryesorë, nuk është skenari ideal të mendosh për humbjen e Azpit, edhe nëse mund ta kuptoj këndvështrimin e tij personal.

“Në një moment, nëse ju jeni një legjendë, siç është ai, ju e meritoni ndoshta, nga unë dhe klubi, një vështrim të dytë në të, a ka ndoshta një përjashtim nga rregulli; ne jemi ende në këtë proces”.

Kush do ta zëvendësonte Alonson?

Ben Chilwell është në gjendje të mirë për të luajtur një pjesë në parasezonin e Chelseat dhe për të qenë mbrojtësi kryesor i krahut.

Ka disa mbrojtës të tjerë të krahut të majtë në klub, duke përfshirë Emerson Palmieri dhe Ian Maatsen. Të dy janë në gjendje të luajnë një rol në Stamford Bridge, por po tërheqin vetë interesin e transferimeve.

Emerson ka pasur prej kohësh interes nga të gjitha skuadrat më të mëdha në Itali, por periudha e tij e suksesshme e huazimit në Lyon mund të zgjerojë opsionet për të përfshirë klube të tjera të Premier League. Ndërkohë, Maatsen është objektiv i Borussia Dortmundit, sipas raportimeve të sigurta në Gjermani.

Nënshkrimi i një mbrojtësi të krahut të majtë nuk është një prioritet brenda ekipit të parë, por Marc Cucurella i Brighton admirohet nga stafi stërvitor. Për ish-mbrojtësin e Getafes është interesuar edhe Manchester City.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë