Barcelona dëshiron Kompany

12.12.2018

Kapiten veteran i Manchester City është duke u lidhur me një lëvizje në Barcelonë raportoi The Sun. Mbrojtësi belg, i cili ka luftuar me probleme të shumta të lëndimit, është jashtë kontratës në fund të sezonit. Barcelona ka shprehur dëshirën për transferimin e yllit të Man City në afatin e transferimeve të Janarit sepse mbrojtësit […]

Barcelona dëshiron Kompany Foto: Ilustrim

Kapiten veteran i Manchester City është duke u lidhur me një lëvizje në Barcelonë raportoi The Sun.

Mbrojtësi belg, i cili ka luftuar me probleme të shumta të lëndimit, është jashtë kontratës në fund të sezonit. Barcelona ka shprehur dëshirën për transferimin e yllit të Man City në afatin e transferimeve të Janarit sepse mbrojtësit të Manchester City, Vincent Kompany në fund të sezonit i skadon afati i kontratës dhe ai tha se nuk dëshiron të nënshkruaj një kontratë të re me klubin e tij.