Barca po pret për të ripërtri kontratën e Messit

Marrëveshja e tanishme e ylli argjentinas, është për dy sezone të plota, por Blaugranë nuk do ta detyrojë atë të pranojë afate të reja ende.

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu këmbëngul se klubi do të kërkojë të ripërtërijë kontratën e Lionel Messit, edhe pse ata nuk janë në nxitim për të lidhur kapitenin e klubit deri në kushte të reja.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Messi vetëm nënshkroi marrëveshjen e tij të fundit me Blaugranët në nëntor 2017, me kontratën e vendosur deri në verën e vitit 2021.

Por me nivelet e tij të performancës që nuk tregojnë shenja të ngadalësimit ai është i vetmi lojtar në pesë skuadrat më të mira të Europës me më shumë se 20 gola këtë sezon.

Bartomeu, megjithatë, nuk do ta detyrojë Messin për këtë çështje, dhe në vend të kësaj të presë që Messi të vijë në klub në lidhje me kushtet e freskëta.

“Kontrata e Messit është rritur për dy vjet, por, duke pasur parasysh se si po luan, do ta kemi atë për shumë vite”, tha ai për Cadena COPE.

“Leo është inteligjent, ai di se si t’i matë gjërat. Nëse ai ndihet mirë, ai do të na thotë.

“Kur ai vendos, ne do të rinovojmë marrëveshjen e tij. Messi është lojtari më i mirë në histori”.

Messi vazhdon të thyejë rekorde me në Camp Nou, po ashtu ai këtë sezon u bë lojtari i parë që shënon 400 gola të Ligës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
RAPORTO