Aubameyang merr vendim për të ardhmen pas interesimit nga Chelsea

  • 05.08.2022
Aubameyang merr vendim për të ardhmen pas interesimit nga Chelsea

Shembulli më i mirë i kësaj ka qenë trajtimi i tyre ndaj Frenkie de Jong, i cili thuhet se dëshiron të qëndrojë në klub, por Barça po kërkon ta largojë atë nga dera, nëse nuk merr një ulje pagash gati 50 për qind.

Kjo pavarësisht se gjigantët katalanas vazhdojnë të blejnë lojtarë në tregun e transferimeve me Franck Kessie, Andreas Christensen, Robert Lewandowski, Raphinha dhe Jules Kounde që të gjithë u bashkuan këtë verë.


Eksperti i transferimeve Fabrizio Romano këmbënguli në fillim të kësaj jave se Chelsea po ‘konsideronte’ një lëvizje për ish-sulmuesin e Arsenalit, Aubameyang, ndërsa ata vazhdojnë kërkimin e tyre për një sulmues.

Dhe ishte një lajm i mirë për Chelsean dje me Barcelonën e ‘dëshpëruar’ ‘të gatshme për të shkarkuar’ Aubameyang në një përpjekje për të ‘balancuar librat’ në klub.

Megjithatë, gazeta spanjolle Mundo Deportivo tani pretendon se reprezentuesi i Gabonit ‘nuk ka ndërmend të largohet’ nga Barcelona këtë verë dhe dëshiron të qëndrojë në klub deri në fund të kontratës së tij në 2025.

Aubameyang është ‘shumë i lumtur’ te Barcelona me raportin që shton se 33-vjeçari ‘luftoi për katër vjet për të arritur te Barça dhe se tani, kur ndihet rehat dhe është i rëndësishëm brenda projektit, ai nuk është i gatshëm. te ndryshosh’.

Chelsea “dëshironte të sigurohej që sulmuesi do të ishte i gatshëm të ndryshonte gjërat” përpara se të vendosnin të hynin në negociata me skuadrën e La Ligës, por kjo është diçka që ai “nuk është i gatshëm ta bëjë”.

Aubameyang është “i gatshëm të konkurrojë” me Lewandowki për një pozicion titullar gjatë sezonit të ardhshëm pasi ai “është në harmoni shumë të mirë me të gjithë dhomën e zhveshjes”.

Trajneri i Barcelonës, Xavi dëshiron Aubameyang “për projektin e tij” dhe mendon se qëndrimi i tij do t’i jepte skuadrës së tij “dy nga sulmuesit më të fuqishëm” në Evropë – por mbetet për t’u parë nëse hierarkia e Barcelonës ndihet njësoj.

Aubameyang u largua nga Arsenali në fillim të shkurtit dhe iu bashkua Barcelonës në një transferim të lirë pasi klubi i Premier League i ndërpreu kontratën.

Atij iu hoq kapiteni i Arsenalit nga Mikel Arteta në fillim të këtij sezoni pasi një “çështje disiplinore” e pa atë të binte në favor.

Sulmuesi bëri një fillim të shkëlqyeshëm të jetës në Barcelonë, duke shënuar 11 gola në 17 paraqitje në La Liga sezonin e kaluar dhe nuk është e vështirë të shihet pse Xavi do të dëshironte ta mbante atë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë