Atletico Madrid fiton ndaj Huescas dhe kthehet lider në La Liga

Atletico Madrid fiton ndaj Huescas dhe kthehet lider në La Liga
Çlirim Gashi

22.04.2021 / Sport

Pas disa ditësh pushim janë rikthyer ndeshjet e zjarrta të La Ligas.

Në kuadër të javës së 32-të të kësaj lige sonte është zhvilluar ndeshja ndërmjet Atletico Madrid dhe Huesca.

Qendra fizioterapeutike PHYSIO CURE CLINIC sjell eksperiencën gjermane në Suharekë

Për herë të parë në Komunën e Suharekës, të premtën më 14 maj në ora 14:00 hapet qendra fizioterapeutike e specializuar në trajtimin e problemeve të aparatit lëvizës, PHYSIO CURE CLINIC...

Lexo më shumë

Atletico Madrid në drejtim të Diego Simeone-s ka arritur që të fitojë me rezultat 2-0.

Angel Correa ishte ai i cili zhbllokoi ndeshjen duke shënuar gol në minutën e 39-të për 1-0.

Ndërsa në pjesën e dytë Atletico Madrid arriti që ta thellojë epërsinë në 2-0, duke shënuar gol Yannick Carrasco.

Pas kësaj fitoreje Atletico Madrid rikthehet në pozitën e parë me 73 pikë, duke lënë pas Real Madridin me 70 pikë dhe Sevilla me 67 pikë.

RAPORTO