Arturo Vidal kujdeset për Ousmane Dembele në Barça

  • 30.11.2018
Arturo Vidal kujdeset për Ousmane Dembele në Barça

Barça është e vendosur të përdorë të gjitha burimet e tyre për të marrë Ousmane Dembélé të luajë në nivelin më të mirë që ai përpiqet të përshtatet në jetën në Camp Nou; dhe kjo përfshin shokët e tij të ekipit, duke përfshirë Arturo Vidal.

Vidal ka treguar gjatë gjithë karrierës së tij të gjatë, pasi ai u largua nga Colo Colo në Kili si një 20 vjeçar, aftësia e tij për t’u përshtatur me habitatet e ndryshme të futbollit. Bayer Leverkusen, Juventusi dhe Bayern Munich ishin shtëpitë e tij para se të arrinin në Camp Nou. Hard dhe ultra-konkurrues në fushë, por në dhomën e veshjes ai është i njohur për aftësinë e tij për t’u integruar.


Ndoshta kjo është arsyeja pse Arturo Vidal duket një nga më të përfshirë në marrjen e Dembélé për të gjetur vendin e tij. Pas krizës dhe kritikave të javës së kaluar, brenda vetë klubit ka pasur zëra që kërkojnë durim dhe mirëkuptim për El Mosquito. Dhe një nga më të fuqishmit ka qenë mesfushori kilian.

“Ndonjëherë ka shumë që flasin për atë që ndodhi jashtë fushës dhe jo në të. Ai është i ri dhe ka nevojë për dashuri dhe këshilla”, tha Vidal përpara ndeshjes së PSV, duke thënë se Dembele “është ndihmuar shumë” kështu që ai mund të fitojë besimi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë