Alvaro Morata synimi i Barcelonës

13.12.2018

Alvaro Morata është shumë afër të ndërprejë kontratën me skuadrën e tij Chelsean dhe të transferohet në një skuadër tjeter, Barcelona ka treguar interesim për yllin e Chelseas që ta transferojë në afatin e Janarit. Ylli i Chelseas në këtë vit të fundit, ka dështuar në skuadrën e tij, andaj ai po kërkon që të […]

Alvaro Morata synimi i Barcelonës Foto: Ilustrim

Alvaro Morata është shumë afër të ndërprejë kontratën me skuadrën e tij Chelsean dhe të transferohet në një skuadër tjeter, Barcelona ka treguar interesim për yllin e Chelseas që ta transferojë në afatin e Janarit.

Ylli i Chelseas në këtë vit të fundit, ka dështuar në skuadrën e tij, andaj ai po kërkon që të largohet nga skuadra angleze, e të transferohet në skuadër tjeter.

Sulmuesi i Chelseas, po kërkohet nga skuadra spanjolle Barcelona, duke shprehur interesim për të, për ta transferuar në afatin e Janarit. Barcelona po kërkon që Moratan në fillim ta marrë si lloj huazimi deri në fund të sezonit. Me gjasë Chelsea do të kërkoj shitjen permanente të tij, pasi nuk llogaritë në shërbimet e tij, raportojnë gazetat spanjolle.