A mund të luajnë së bashku Mbappe, Haaland, Benzema dhe Vinicius?

Real Madridi ka plane të mëdha përpara afatit kalimtar të verës. Mesazhi nga Valdebebas është i qartë dhe, siç e tha MARCA të martën e kaluar, është një rast i “gjithçka në sulm” për Los Blancos.

03.01.2022 / Sport

A mund të luajnë së bashku Mbappe, Haaland, Benzema dhe Vinicius?
Foto: Ilustrim

MARCA raportoi se Real Madrid po shqyrton nënshkrimin e Kylian Mbappe dhe Erling Haaland, duke bashkuar dy nga lojtarët më të mirë në botë për të udhëhequr linjën e tyre të sulmit për vitet në vijim.

Nënshkrimi i dyfishtë do të ishte një tronditje për futbollin botëror dhe Carlo Ancelotti do të duhej të gjente një mënyrë për ta bërë atë të funksionojë, por pa harruar Karim Benzema dhe Vinicius Junior, të cilët po shkëlqejnë gjithashtu.


Ancelotti nuk është i panjohur për të menaxhuar lojtarët e talentuar të sulmit. Në AC Milan ai kishte në ekipin e tij Andriy Shevchenko, Filippo Inzaghi dhe Jon Dahl Tomasson. Më pas kësaj treshe iu bashkuan Hernan Crespo, Christian Vieri dhe Ronaldo Nazario.

Por a mund të luajnë Haaland, Mbappe, Benzema dhe Vinicius të gjithë së bashku?

Haaland vepron në zonën e penalltisë, ndërsa Mbappe mund të luajë kudo në pjesën e përparme. Vinicius është në maksimumin e tij në të majtë dhe Benzema pëlqen të endet për të krijuar. 

Pra, përshtatja më e natyrshme mund të ishte Haaland si nr.9, Benzema pas tij, Vinicius në të majtë dhe Mbappe në të djathtë. 

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *