Nuk respektuan masat antiCOVID, dënohen mbi 400 qytetarë

Nuk respektuan masat antiCOVID, dënohen mbi 400 qytetarë
Çlirim Gashi

07.03.2021 / Kronika

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 435 tiketa për qytetarët që nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Po ashtu, 907 tiketa janë shqiptuar për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat në komunikacion.

Të shtunën kanë ndodhur edhe 36 aksidente trafiku, ku 12 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse 24 tjerë vetëm me dëme materiale.

Gjithashtu, brenda 24 orëve të fundit janë arrestuar 20 persona, 15 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse një në vuajtje të dënimit. 

LEXO EDHE:  Për 24 orë 124 aksidente, mbi 1600 tiketa trafiku e mbi 40 të arrestuar

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit