Mushtisht, arrestohet burri për dhunë fizike ndaj gruas

Policia e Kosovës bënë të ditur se në fshatin Mushtisht të Suharekës është arrestuar nëj burrë pasi kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

Sipas raportit policor viktima ka marr tretman mjekësor, kurse i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, shkruan SuharekaOnline.

Fsh. Mushtisht, Suharekë, 28.07.2020 – 21:30. Është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar pasi i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje” thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

LEXO EDHE:  Arrestohet një femër në Suharekë, i shkoj në shtëpi një mashkulli dhe e ngacmoi
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.