Brenda 24 ore – 73 aksidente, mbi 1300 tiketa trafiku e 33 të arrestuar

Policia e Kosovës në raportin e saj të rregullt ditor ka bërë të ditur se brenda 24 orëve në vendin tonë kanë ndodhur 73 aksidente trafiku.

26.10.2021 / Kronika

Brenda 24 ore – 73 aksidente, mbi 1300 tiketa trafiku e 33 të arrestuar
Foto: Ilustrim

Fatmirësisht asnjë aksident nuk ka përfunduar me fatalitet, ndërsa 24 aksidente kanë përfunduar me të lënduar dhe 49 të tjera me dëme materiale.

Gjatë kësaj periudhe kohore, Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1,364 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve që kanë shkelur rregullat e trafikut.


Po ashtu, në 24 orët e fundit policia ka arrestuar 33 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale, ku 23 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

Deri kur duhet të duroni dhimbjet e shpinës dhe qafës? Këto janë simptomat, shkaqet dhe trajtimi

Në të shumtën e rasteve dhimbjet e shpinës dhe qafës, mund të parandalohen dhe të mbahen nën kontroll nëse trupi...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *