Vajzës tande…

  • 23.08.2021
Vajzës tande…

Shkruan: Brahim Thaqi

Mos u mërzitë si Babë i saj vetëm kur ta përcjellë si nuse. Nuk është ajo ditë e keqe dhe e mërzisë për ty.
Velloja e saj e bardhë është shkëlqimi i bukurisë, të cilën ti e ke pa shumë rrallë.


Ngase, kur lindi ajo fshehtas apo publikisht je deklaru se sikur t’ishte djalë ishe gëzu ma shumë…

Sepse e përqafove shumë rrallë pasi t’lindi djali…
Ajo e kishte vetëm një kukull të vogël, të cilës natën vonë ia tregonte dëshirat…

Mbase shumë rrallë u shetite me te, me ecë naj pasdite, e ja tregu një histori dashurie me nënën e saj pasi ajo u rritë dhe u bë adoleshnte…

T’ka ikë edhe momenti me ja ledhatu flokët e saj si babë, kur ajo u frikësu nga filmat me skena dhune, duke ia dëshmu se edhe pse jeta mund të jetë e tillë, ti do të jesh mbrojtësi i saj…

Pasi ta kesh lexu librin për historitë e dhimbshme të dashurisë, ndoshta ke harru me ja propozu që edhe ajo me lexu…

S’tu kujtu me shku ma shpesh, bashke me te me vizitu biblioteken, kinemanë apo edhe teatrin.

Sigurisht me bashkëbisedu edhe për simpatinë e saj të parë, duke ia dhënë këshillen e duhur bashkë me gruan tënde, si prindër me shembuj konkret se si respektohet dashuria…

Ajo është afër teje kurdo që ti pate nevojë.

Prandaj përqafoje, dhe thuaj se ti si babë i saj do të mbetesh Heroi i saj…

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë