Real Madridi do të lejojë Mbappen të zgjedh se kur do të njoftojë transferimin e tij

04.04.2024

Real Madrid ka qenë i etur për të kontrolluar çështjet këtë herë me Kylian Mbappen, por ata do ta lejojnë yllin francez të vendosë vetë se kur do të shpallë marrëveshjen. Sulmuesi 25-vjeçar nuk ka gjasa ta lërë këtë derisa të bashkohet me kampin francez për Kampionatin Evropian.

Real Madridi do të lejojë Mbappen të zgjedh se kur do të njoftojë transferimin e tij Foto: Ilustrim

Sipas gazetës Marca, Mbappe nuk i ka shijuar javët e fundit në Paris, pasi statusi i tij ka ndryshuar që kur Paris Saint-Germain komunikoi se ai do të largohej nga klubi në fillim të shkurtit.

Që atëherë, Mbappe është larguar nga loja në shumë raste dhe menaxheri Luis Enrique është fuqizuar të flasë hapur për përgatitjen për jetën pa të.