Komuna jep tokën dhe objektin pa kompenzim për “Personat pa përkujdesje familjare” në Gjinoc

  • 15.01.2019
Komuna jep tokën dhe objektin pa kompenzim për “Personat pa përkujdesje familjare” në Gjinoc

Komuna e Suharekës ka dhënë pëlqimin për të zhvilluar procedurat përmes konkurrimit tё hapur për dhënien në shfrytëzim afatgjatë prej 15, (pesëmbdhjetё) deri nё 99, (nёntëdhjetё e nёntё)  vite të pronës së paluajtshme të komunës, për interes publik.

Parcela, kadastrale, P72116020-00917-0, sipas certifikatës së pronës, Nr-213/2015-2,e cila gjendet në vendin e quajtur “Livadhet e verdha” nё fshatin Gjinoc Komuna e Suharekës, me sipërfaqe prej 12435m² dhe objekti që është në ndërtim e sipër me sipërfaqe të përgjithshme të bazamentit 1320m² pasurisë shoqërore në emër të Komunës së Suharekës, me destinim të caktuar “Ofrimin e shërbimeve për personat pa përkujdesje familjare”.


Parcela së bashku me objektin e cekur në neni 1, të këtij vendim jepet pa kompensim, komisioni për zbatimin procedurave për dhënien nё shfrytëzim afatshkurtër dhe afatgjatë tё pronës se paluajtshme tё Komunës, ka kompetencë, autorizimet dhe përgjegjësit të përcakton kushtet dhe kriteret specifike për këtë çështja pasi që objekti në fjalë është në ndërtim e sipër dhe përfituesi ka për të bërë investime në këtë objekt me qellim të funksionalizimit të objektit për destinimin e caktuar më lartë.   

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë