Derbi FC Prishtina – FC Ballkani, ja sa bileta janë shitur deri më tani

  • 29.02.2020
Derbi FC Prishtina – FC Ballkani, ja sa bileta janë shitur deri më tani

Skuadra e Prishtinës sonte takohet me Ballkanin me fillim nga ora 17:00, në kuadër të xhiros së 20-të të Ipko Superligës së Kosovës.

Deri më tani është shprehur interesim mjaft të madh për ta përcjellur këtë duel, në dallim me ndeshjet e kaluara.

Burime të GazetaBlic konfirmojnë se rreth 2 mijë bileta janë shitur deri më tani, ndërsa interesimi më i madh ka qenë në zonën VIP, ku bileta kushton 5 euro.


Interesim të madh për bileta ka edhe për pjesën lindore dhe perendimore.

Numri i biletave të shitura deri më tani është rreth 2 mijë, ndërsa në stadium priten të jenë rreth 4 mijë persona, duke llogaritur që biletat për Plisat dhe Xhebrailat nuk janë të përfshira në numrin e lartëcekur, për shkak se tifo grupeve iu ‘rezervohen’ biletat më herët.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë