Prishtina mposht Malishevën, Llapi mezi mund Fushë Kosovën

21.04.2024

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të javës së 30-në në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina mposht Malishevën, Llapi mezi mund Fushë Kosovën Foto: Ilustrim

Prishtina është treguar skuadër e fortë në duel me Malishevën, duke fituar me rezultat 0-1, të dielën në Malishevë.

Ishte Hasan Hyseni (67’), i cili shënoi golin e vetëm dhe të fitores për kryeqytetasit të cilët tani kanë 43 pikë në vendin e pestë, kurse, Malisheva ka nëntë pikë më shumë në vendin e katërt.

Ndërkohë, Llapi mezi e ka mposhtur Fushë Kosovën, me rezultat minimal 1-0.

Llapjanët dhe Fushë Kosova luajtën pa gola në ‘Zahir Pajaziti’.

Skuadra e Tahir Batatinës e kërkoi më shumë fitoren, krijojë më shumë raste, derisa goli i fitores erdhi në finish të ndeshjes përmes Ilir Krasniqit (90+1).

Llapi ka mundur të shënojë të paktën edhe një gol, pasi Muhamet Hyseni dështojë edhe nga pika e bardhë.

Llapi renditet e treta me 58 pikë aq sa ka Drita në pozitën e dytë, kurse, Fushë Kosova mbetet në zonën e rrezikshme me 20 sosh.