Snapchat Web bëhet i disponueshëm për të gjithë përdoruesit

  • 17.09.2022
Snapchat Web bëhet i disponueshëm për të gjithë përdoruesit

Tashmë Snapchat tha se versionin në ueb, që ishte fillimisht i disponueshëm vetëm për përdoruesit me pagesë, do të jetë i hapur për të gjithë përdoruesit.

Snapchat tha në muajin Korrik se një aplikacion i ri uebi do të bëhej i disponueshëm. Ishte hera e parë që rrjeti social shkon përtej platformave mobile.

Tashmë Snapchat tha se versionin në ueb, që ishte fillimisht i disponueshëm vetëm për përdoruesit me pagesë, do të jetë i hapur për të gjithë përdoruesit.


Disponueshmëria e ueb aplikacionit u bë publike ditën e sotme së bashku me disa veçori të reja. Në Snapchat for web, përdoruesit mund të komunikojnë e të bëjnë video thirrje me miqtë ndërsa bisedat e tyre sinkronizohen mes pajisjeve.

Versioni në ueb ju jep përdoruesve më shumë hapësirë për të komunikuar me shkrim dhe video në të njëjtën dritare. 100 milionë përdorues telefonojnë çdo muaj në Snapchat tha kompania në Korrik.

Snapchat for web ishte menduar fillimisht si një opsion vetëm për përdoruesit me pagesë Snapchat Plus të cilët paguajnë 3.99 dollarë në muaj. Ky abonim është një mënyrë sesi Snapchat bën para dhe sinjalet e para janë për një sukses ku mëse 1 milionë përdorues janë regjistruar në 6 javët e para.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë