Motorola prezanton “kryeveprën” Moto Razr 2022

  • 13.08.2022
Motorola prezanton “kryeveprën” Moto Razr 2022

Razr-i i fundit i Motorola-s ishte një smartphone i mrekullueshëm i palosshëm dhe një deklaratë e modës prej 1500 dollarësh, por pajisja e dobët e mbajti atë nga madhështia kryesore. Tani, kompania është përgjigjur me Razr 2022 që mund të përmbushë atë premtim dhe çmim, falë një procesori të vërtetë të klasit të flamurit Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.

Razr 2022 ka një dizajn të ri së bashku me çipin e ri, me mjekrën e lakuar dhe pikën e sipërme të kamerës të eliminuar në favor të një dizajni të gjithë ekranit dhe kamerës me vrima. Kjo heq pamjen klasike të Razr, por gjithashtu rrit në mënyrë drastike raportin e ekranit.


Është e pajisur me një menteshë të gjeneratës së tretë “Star Trail” që ofron një rrudhje më të sheshtë dhe është më e qetë kur mbyllet, por është gjithashtu mjaft e ngurtë për të ndaluar në çdo kënd. Ai peshon 200 gram dhe është vetëm 7.62 mm i trashë kur është i hapur. Tani ka dy kamera të pasme në vend të vetëm asaj të modelit të mëparshëm.


Në krye të procesorit Snapdragon 8+ Gen 1, ju merrni deri në 12 GB RAM dhe 512 GB hapësirë ruajtëse, së bashku me një bateri shumë më të madhe 3,500 mAh (krahasuar me 2,800 mAh më parë).

Ekrani OLED 6,7 inç FHD+ funksionon deri në 144 Hz, ndërsa ekrani dytësor, 800 x 573 OLED mund të kryejë nëntë funksione duke përfshirë njoftimin e thirrjeve, kamerën, motin, navigimin, gjurmimin e fitnesit dhe më shumë.

Kamerat duken gjithashtu solide, me një kamerë të brendshme 32 megapikselë, një kamerë kryesore OIS 50 megapikselë dhe një kamerë ultra të gjerë 13 megapikselë.

Razr 2022 do të dalë në shitje në Kinë me çmime që variojnë nga 5,999 – 7,299 RMB (890 $ – 1,380 $), por ende nuk ka asnjë fjalë për disponueshmërinë në SHBA. Si kujtim, modeli i fundit u shit në SHBA si ekskluzive e Verizon për 1500 dollarë.

Së bashku me Razr 2022 Moto zbuloi edhe X30 Pro dhe S30 Pro, pasardhës të Edge X30 dhe S30, dhe ndoshta të destinuar kryesisht për tregun kinez. X30 Pro është më interesantja, pasi ka gjithashtu një çip Snapdragon 8+ Gen 1.

Ai gjithashtu vjen me sensorin ISOCELL HP1 me densitet mbresëlënës pikselësh 200 megapikselë të Samsung, së bashku me një kënd ultra të gjerë 50 megapiksel, telefotografi 12 megapikselë 2x dhe kamerë selfie 60 megapikselë.

Karakteristika të tjera përfshijnë një ekran OLED 6,67 inç FHD+ 144 Hz, një bateri 4600 mAh (me deri në 125 vat me kabllo, 50 vat karikim pa tela dhe karikim të kundërt me valë 10 vat). Ofron deri në 12 GB RAM dhe 512 GB hapësirë ruajtëse për një çmim fillestar prej 3,499 RMB (519 dollarë).

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë