Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Suharekë, promovohet libri ”Anembanë”

Suharekë, promovohet libri ”Anembanë”
Eurolinda Zenelaj

06.05.2021 / Suhareka

Bashkim Ndrecaj kërkon votën e qytetarëve edhe për një mandat

Bashkim Ndrecaj mban numrin 34 në listën e LDK-së për...

Lexo më shumë

Brenda hapësirës së Qendrës Rinore në Suharekë, në mesin e familjarëve, miqëve e shumë autorëve sot është promovuar libri ”Anembanë” nga grupi letrar ”Shqipet tona” me iniciator Qendrim Gashi nga Suhareka.

Në promovimin e këtij libri i cili përmbanë poezi, prozë dhe ese të ndryshme, autorët e të cilit kryesisht janë të rinjë i pranishëm ka qenë edhe zv. ministri i Ministrisë së Kulturës, Sejnur Veshall i cili në fjalën e tij ka uruar autorët e këtij libiri ku edhe është shprehur se aktivitete të tilla duhet të ketë më shumë në vendin tonë dhe të përkrahën nga Ministria e Kulturës.

Poashtu, në promovimin e librit i cili mbanë titullin ”Anembanë” e pranishme ka qenë edhe nënkryetarja e Komunës së Suharekës, Mihrije Suka e cila në fjalën e saj ndër tjerash ka se Komuna e Suharekës me kapacitetet që ka gjithmonë do t’i mbështes aktivitetet e tilla.

”Unë jam këtu sot për ta mbështetur iden e Qendrim Gashit, librin me një titull të shkëlqyeshëm sepse ka mbledh autor anë e mbanë vendit. Në emrin e kryetarit të komunës, Bali Muharremaj ju them që të gjithë krijuesit e ri do të mbështeten nga komuna me të gjitha kapacitetet që i kemi. Librat gjithmonë na freskojnë mendjen, ato afrojnë njerzit, andaj ne si komunë do të përkushtohemi që të plotësojmë kushte, do të kujdesemi që të mbushim bibliotekën me libra e tituj të ri” ka thënë Suka.


Poashtu, autori Qendrim Gashi me emocione gezimi për promovimin e këtij libri ka rrëfyer para të gjithëve se grupi letrat ”Shqipet tona” këtë nisëm e ka marr në tetor të vitit të kaluar nga vende të ndryshme ku jetojnë shqiptarët, ku edhe ka treguar se në mars të këtij viti kanë vendosur që ta botojnë librin ”Anembanë”.

Në mesin e shumë autorëve, 8 prej tyre janë nga Komuna e Suharekës, emrat e të cilëve mund t’i lexoni më poshtë:

  1. Artina Ndrecaj
  2. Antika Elshani
  3. Feim Bllaca
  4. Mirishahe Elshani
  5. Qendrim Gashi
  6. Sazan Zyba
  7. Xhemajl Kolgeci
  8. Rifadie Lubovci

I kënaqur me shkrimet e këtyre autorëve ishte ndarë redaktori i këtij libri, Dan Ibrahimi i cili gjatë promovimit të librit tha se në këtë libër kishte pasur pak punë gjë të cilën nuk e kishte menduar pasi që kjo gjë nuk i ka ndodhur në librat e shkruar nga autorët të cilët janë më të mëdhenjë.

E ëmbëlsia e këtij promovimi ishte një 13 vjeçare e cila vinte nga qyteti i Tiranës, Sibora Huda.

Huda në një prononcim për SuharekaOnline ka treguar se ajo është autore tashmë e 4 librave të cilët mbajnë titujt ”Ditari im”, ”La dolce voce” që në shqip do të thotë ”Zëri i ëmbël” dhe libri ”Zërat e një Qyteti”, ndërsa në librin ”Anembanë” ajo ka zgjedhur të botojë poezinë e saj ”E nesërmja mund të pres”.

Për të rejat më të fundit bëhuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : SuharekaOnline

Të fundit