Zinedine Zidane do të zëvendësojë Pochettinon në PSG

Sipas RMC Sport, PSG e bindi Zidane për të zëvendësuar Pochettino.

Zinedine Zidane do të zëvendësojë Pochettinon në PSG

Nga Franca vijnë raporte se PSG më në fund arrin të bindë Zinedine Zidane që të zërë vendin e Mauricio Pochettino. Sipas Daniel Riolo nga RMC, ‘Zizou’ është ai që do të zërë vendin e Mauricio Pochettino në klubin nga kryeqyteti francez. Megjithatë, ai nuk do ta bëjë menjëherë pasi klubi ka vendosur të lejojë menaxherin argjentinas të përfundojë sezonin e tij me klubin.

Riolo ishte i njëjti gazetar që dha lajmin se Leo Messi shkoi në PSG për herë të parë verën e kaluar, ai ka një histori të shkëlqyer me këto histori. Nëse ky informacion është i saktë, Zidane do të arrijë në Paris në fillim të verës së ardhshme për të trajnuar Messin dhe Neymar. Por e gjithë situata e Kylian Mbappe padyshim ia vlen të shikohet.


Çfarë do të ndodhte me Kylian Mbappe nëse Zidane arrin në PSG?

Për momentin, Kylian Mbappe është një agjent i lirë dhe ai ka zgjedhjen ose të qëndrojë në PSG sezonin e ardhshëm ose më në fund të përmbushë ëndrrën e tij për të luajtur për Real Madridin. Vendimi i fundit i PSG-së për të nënshkruar Zidane nuk është gjë tjetër veçse një përpjekje për të shtyrë sulmuesin francez që të qëndrojë në Paris për të ardhmen e parashikueshme. Por ky vendim mund të jetë i vonuar tashmë sepse raportet nga Spanja konfirmojnë se lojtari tashmë e ka vendosur. Nëse nuk ndodh asgjë e çuditshme, Mbappe nuk do të heqë dorë nga ëndrra e tij dhe ne do ta shikojmë atë të veshur me të bardha sezonin e ardhshëm si ylli më i madh në klub.

A mund ta bindë Zidane ende Mbappe të qëndrojë?

Një nga arsyet kryesore që Kylian Mbappe dëshironte të luante kaq ashpër për Real Madridin për vite me radhë ishte Zinedine Zidane. Nuk mund të harrojmë kohën kur ai dhe Florentino Perez folën me familjen e lojtarit të ri kur ai ende luante për AS Monaco. Interesi që ‘Zizou’ ka pasur gjithmonë për Mbappe është mjaft i dukshëm. Nëse ka dikush që mund ta bindë yllin të mbetet në PSG, ai njeri është Zinedine Zidane.

Vetëm të mendosh për trajnerin e ‘Zizou’-t, Messin, Neymar dhe potencialisht Mbappe-n, janë gjërat nga të cilat janë krijuar ëndrrat. Afatet sezonale në Parc des Princes do të shiten menjëherë për sezonin e ardhshëm nëse ky njoftim zyrtarizohet në fillim të verës së ardhshme. A do t’i nënshtrohet Mbappe tundimeve të PSG-së?

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë