Zidane do të zëvendësojë Pochettino në PSG

Zidane do të zëvendësojë Pochettino-n si trajner i PSG-së pas përparimit në negociata.

Zidane do të zëvendësojë Pochettino në PSG

Klubi i Parc des Princes ka qenë duke ndjekur ish-trajnerin e Real Madrid – dhe tani duket se ka gjasa të marrë lojtarin e tyre

Zinedine Zidane është tani favorit për të zëvendësuar Mauricio Pochettino në Paris Saint-Germain pas një përparimi në negociatat mes përfaqësuesve të ish-yllit të Francës dhe kampionëve të Ligue 1, mund të konfirmojë GOAL.


Pavarësisht një rikthimi në suksesin vendas këtë sezon, klubi i Parc des Princes ka kërkuar të largohet nga argjentinasi dhe të vendosë një trajner të ri në krye përpara sezonit të ardhshëm.

Ish-trajneri i Real Madridit, Zidane, një nga trajnerët më të dekoruar të dekadës së kaluar nga dy periudha në krye të Los Blancos, ka qenë prej kohësh i lidhur me këtë rol – por tani është afruar më shumë me pozicionin mes një oferte të raportuar tërheqëse.

Çfarë do të sjellë Zidane në Paris Saint-Germain?

Duke qenë jashtë drejtimit të klubit që nga largimi i tij i dytë nga Santiago Bernabeu në vitin 2021, francezi do të sillte një nga rekordet më të frikshme të menaxherëve në lojë në Paris.

Gjatë periudhës së tij të parë në krye midis 2016 dhe 2018, Zidane fitoi La Ligën në sezonin e tij të parë dhe një hat-trick të jashtëzakonshëm në finalet e Ligës së Kampionëve, duke mburrur një raport të shkëlqyer 70.47 përqind të fitoreve gjatë mandatit të tij.

Është ai nousi evropian që mund të tërheqë mbi të gjitha PSG-në, të cilët ende nuk kanë shtuar kurorën më të madhe në futbollin e klubeve kontinentale në kabinetin e tyre të trofeve.

Ata rezultuan të dobët edhe një herë këtë sezon, pas një humbje të bujshme të 16-tës së fundit kundër Madridit, ku u rrëzuan në mënyrë dramatike kundër Los Blancos, në atë që mund të ketë qenë fillimi i fundit për Pochettino.

Çfarë do të trashëgojë Zidane në Parc des Princes?

49-vjeçari do të arrijë në një skuadër të rinovuar pas asaj që shumë tifozë e konsideruan si një fushatë zhgënjyese sezonin e kaluar, pavarësisht se rimorën kurorën e tyre në Ligue 1 nga Lille.

Angel Di Maria është larguar me një transferim të lirë dhe ka një sugjerim se klubi do të ishte i gatshëm të ofronte oferta për Neymar, transferimi më i shtrenjtë në botë kur ai mbërriti nga Barcelona.

Zidane do të jetë në gjendje të thërrasë dy nga yjet më të mëdhenj të lojës në Kylian Mbappe – i cili e shpërfilli Madridin për të shkruar terma të reja në një sagë të bujshme transferimi – dhe Lionel Messi, i cili erdhi vitin e kaluar si një transferim i lirë nga Barcelona.

Do të ketë gjithashtu një ribashkim me Sergio Ramos, ish-mbrojtësin e Madridit që ndihmoi në ekzekutimin e vizionit në fushë të Zidane në efekt dominues.

Kur mund të ndodhë një marrëveshje për Zidane në PSG?

Asnjë njoftim nuk duket të jetë i afërt, me përfaqësuesin e Zidane – Alain Migliaccio – duke pretenduar se asnjë marrëveshje nuk është vendosur ende.

Ai ka thënë për L’Equipe: “Të gjitha këto thashetheme janë të pabaza.

“Për momentin, unë jam i vetmi person që mund të përfaqësoj Zinedine Zidane. As Zidane dhe as unë nuk janë kontaktuar drejtpërdrejt nga pronari i PSG-së”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë