[VIDEO] MTB Theranda një GUIDË për adhuruesit e turizmit

[VIDEO] MTB Theranda një GUIDË për adhuruesit e turizmit

Një klub vendas i themeluar nga adhurues të çiklizmit malor dita e ditës kanë arritur që të bëhen guida e vetme e qytetit të Suharekës.

Çiklizmi malor është pasioni i tyre i vetëm ku krahas rrezikut ata eksplorojnë vendet më të thella të Bjeshkëve të Sharrit dhe më gjerë. Bëhet fjalë për klubin e çiklzmit malor MTB Theranda.

Së fundmi krahas festës tashmë tradicionale, Festari, ky klub ka organizuar Dowhill Fest Theranda 2019, por për dallim nga vitet e kaluara ku ata organizonin gara me pjesëmarrës nga të gjitha trevat shqiptare dhe të huaj, këtë edicion ata më shumë ia kanë kushtuar “lëshimit të lirë” në bjeshkët e Sharrit.


Veçmas anëtarëve të klubit shumë adhurues të çiklizmit nga Shkupi, Prishtina, Ferizaji, Gjilani, Juniku, Prizreni e vende të tjera këtë të dielë kanë pedaluar nga “Lëndina e Shenjtë” apo Maja e Bajrakut e deri në qytetin e Suharekës.

Nga video e këtij eventi shihen bukuritë natyrore që kanë malet e Suharekës.

Veçmas njoftimit që kanë bërë në faqen e tyre ata gjithashtu kanë realizuar edhe një video me anë të cilës kanë promovuar turizmin malor duke shfaqur kështu ambientin relaksues dhe bukuritë e këtyre bjeshkëve. Këto bjeshkë janë bërë atraksion për shumë qytetarë dhe vizitor që kalojnë ditë dhe javë të tëra në këtë pjesë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë