Tanguy Ndombele afër nënshkrimit për PSG

Mauricio Pochettino kërkon të rinovojë mesfushën e tij.

Tanguy Ndombele afër nënshkrimit për PSG

Ardhja e Antonio Conte në Tottenham Hotspur ka bërë pak për të përmirësuar formën e Tanguy Ndombele, dhe mesfushori francez është hequr dorë nga trajneri italian, duke e lënë Paris Saint-Germain me një ecuri të qartë për të përfunduar nënshkrimin e tij.

Mauricio Pochettino e solli ish-playmakerin e Lyonit te Spurs, por u shkarkua në të njëjtin sezon, megjithëse një ribashkim tani ka shumë të ngjarë.


PSG po kërkon të forcojë skuadrën e tyre pasi Pochettino kërkon të përmirësojë nivelin e tij të kontrollit mbi një skuadër të mbushur me yje, edhe nëse vazhdojnë thashethemet se Zinedine Zidane do ta zëvendësojë atë në fund të sezonit aktual.

Sezoni 2021/22 do të konsiderohet një sukses nga Nasser Al-Khelaifi vetëm nëse skuadra fiton Ligën e Kampionëve dhe koha është thelbësore me mundësinë që Kylian Mbappe të largohet si transferim i lirë në verë.

Pochettino dëshiron që Ndombele të shtojë ekuilibrin në mesfushën e tij, me një nga problemet kryesore në Parc des Princes këtë sezon që janë tranzicionet në mbrojtje.

Probleme me Wijnaldum

Ardhja e Gini Wijnaldum supozohej se do të lehtësonte një problem të tillë, por holandezi e ka pasur të vështirë të përshtatet me futbollin nën drejtimin e argjentinasit.

“Unë kurrë nuk flas për lojtarë nga klubet e tjera, PSG-ja si klubet e tjera, janë të hapura ndaj opsioneve të ndryshme për t’u përpjekur dhe përmirësuar”, shpjegoi Pochettino për shtypin.

“Mendoj se gjithçka është e hapur, ka mbetur edhe një javë në afatin kalimtar”.

Negociatat janë duke u zhvilluar midis Spurs dhe klubit francez për një lëvizje huazimi për mesfushorin francez, megjithëse pati një bisedë të shkurtër për një shkëmbim të mundshëm që përfshin Leandro Paredes.

Ky plan nuk u mirëprit aspak nga klubi parizian dhe si i tillë tani duhet të ketë një diskutim të mëtejshëm për kushtet e një marrëveshjeje të vetme huazimi për Ndombele.

Për Conte, arritja e transferimit të një lojtari do të ishte një sukses, veçanërisht në një kohë kur italiani është i dëshpëruar për përforcime të tijat pas një paraqitjeje të dobët kundër Chelsea, në të cilën klubi i Londrës Veriore ishte më i mirë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës