Sot ndeshje interesante në Suharekë, KB Golden Eagle Ylli – KB Peja

Sot ndeshje interesante në Suharekë, KB Golden Eagle Ylli – KB Peja

Sot rikthehet Superliga e Kosovës në basketboll në kuadër të xhiros së 27-të.

Kjo xhiro pritet të na sjellë sfida tejet interesante.

Ndeshja hapëse e kësaj jave do të jetë ajo e Golden Eagle Yllit ndaj Sigal Prishtinës.

Kjo ndeshje pritet të zhvillohet sot në palestrën “13 Qershori” në Suharekë me fillim prej orës 17:00.

Po ashtu sonte pritet të luhet edhe ndeshja Trepça – Rahoveci me fillim prej orës 19:00.

Renditja momentale është kjo: Ponte Prizreni 44, Rahoveci 43, Golden Eagle Ylli 42, Peja 40, Bashkimi 37, Trepça 36, Sigal Prishtina 35 dhe Vëllaznimi 35.

E shtunë
17:00 Golden Eagle Ylli – Peja   
19:00 Trepça – Rahoveci   

RAPORTO