Sirko i Golden Eagle Yllit në top 5-shen e xhiros së parë

  • 13.09.2022
Sirko i Golden Eagle Yllit në top 5-shen e xhiros së parë

Top 5 dhe MVP i xhiros së parë.

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e parë në Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll, ku u zhvilluan disa ndeshje interesante.

Rahoveci mundi kampionin aktual Golden Eagle Yllin 90:88, ndërsa u dallua amerikani i Vreshtarëve, Jahi Carson me 19 pikë, gjashtë kërcime dhe shtatë asistime. Ai ishte basketbollisti më i dalluar në parket te vendasit, duke u shpallur edhe MVP i xhiros së parë në elitën e basketbollit, ndërsa në anën e kundërt u dallua Henrik Sirko me 26 pikë, me gjashtë kërcime dhe shtatë asistime.


Peja fitoi derbin ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 70:76, ndërsa efektshmërinë më të lartë te verdhezinjtë e kishte Jalen Tate me 14 pikë, dy kërcime dhe pesë asistime.


Fahro Alihoxhiq u rikthye në basketbollin e Kosovës, kësaj radhe te Bashkimi, dhe u dallua ndaj Vëllaznimit me 14 pikë, 11 kërcime dhe katër asistime.

Trepça shënoi fitore bindëse ndaj Ponte Prizrenit 89:61, ku u dallua qendra Andreë Gordon me 17 pikë dhe shtatë kërcime.  

Top 5

Jahi Carson (Rahoveci) 19 pikë, 6 kërcime, 7 asistime

Henrik Sirko (Golden Eagle Ylli) 26 pikë, 6 kërcime, 7 asistime

Fahro Alihoxhiq (Bashkimi) 14 pikë, 11 kërcime, 4 asistime

Jalen Tate (Peja) 14 pikë, 2 kërcime, 5 asistime

Andreë Gordon (Trepça) 17 pikë, 7 kërcime  

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë