Real Madridi në “shok”: Alaba pret thirrjen e Barcelonës

Real Madridi në “shok”: Alaba pret thirrjen e Barcelonës
Çlirim Gashi

20.01.2021 / Sport

E ardhmja e David Alabas është shumë e paqartë me lojtarin që ende nuk e di se ku do të transferohet.

Tashmë është e ditur se mbrojtësi austriak nuk do të qëndrojë te Bayern Munichu dhe kontrata e tij skadon në këtë verë.

U raportua fillimisht se Alaba ka arritur marrëveshje me Real Madridin dhe kalimi i tij te Los Blancos është mbyllur.

Mirëpo, babai i tij dhe agjenti Pini Zavahi kanë bërë ndërhyrjen e fundit, duke i ofruar Barcelonës shërbimet e lojtarit.

Sipas asaj që raporton tani Sky Sport Germany, Alaba tani është duke e pritur një telefonat nga skuadra katalunase.

Raportet e mira të Zahavit me Joan Laoprtan, që është kandidat për president të Barcelonës, ka bërë që mbrojtësi të injorojë një kalim te Real Madridi.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit