PSG rrit ndjekjen e Zidane për trajner të tyre të ri

Francezi mund të marrë drejtimin verën e ardhshme.

25.11.2021 / Sport

PSG rrit ndjekjen e Zidane për trajner të tyre të ri
Foto: Ilustrim

Paris Saint-Germain mësohet se është takuar me Zinedine Zidane në një përpjekje për ta bërë 49-vjeçarin trajnerin e tyre të ri.

Dy palët thuhet se janë takuar në hotelin Royal Monceau – një nga më luksozët e Parisit – për të diskutuar perspektivën.


Siç raporton Le Parisien, në atë takim nga ana e PSG-së ishin drejtori sportiv Leonardo dhe Jean-Claude Blanc, menaxheri i përgjithshëm i klubit dhe një mik i mirë i Zidane.

Ideja që është hedhur është se Zidane – i padëshiruar për të thyer pushimet e tij – do të merrte frenat në Parc des Princes verën e ardhshme.

Pochettino te Manchester United?

E gjithë kjo e lë në ajër të ardhmen e trajnerit aktual të PSG-së, Mauricio Pochettino.

Argjentinasi është tashmë në terren të lëkundur pas paraqitjeve të dobëta të skuadrës së tij në Ligën e Kampionëve këtë sezon – pati një tjetër të tillë në Manchester City të mërkurën mbrëma – dhe thashethemet janë të shumta se ai mund të heqë Parisin për Manchester United.

Ish-trajneri i Spurs ishte i pakapshëm kur u pyet pas asaj humbjeje ndaj Cityt nëse ai do të ishte në garën për eliminime në Ligën e Kampionëve.

“Lojtarët e dinë shumë mirë situatën tonë”, tha Pochettino.

“Mendoj se po jetojmë në një biznes ku ka thashetheme, herë negative, herë pozitive, herë pozitive, ndonjëherë negative.

“Kjo është ajo që ne themi për thashethemet.”

Zidane dukej se priste të bëhej trajneri i ardhshëm i Francës, me Didier Deschamps që pritej të largohej pas Kupës së Botës në Katar vitin e ardhshëm.

Por këto zhvillime të fundit do të sugjeronin se ai ka ndryshuar mendje.

Zidane është i përshtatshëm për PSG-në

Sjellja e qetë e Zidane – dhe përvoja e të qenit vetë një Galactico – do të thotë se ai di të nxjerrë më të mirën nga një grup shumë i paguar dhe shumë i fortë, siç e dëshmoi gjatë dy periudhave te Real Madridi.

Ai gjithashtu dëshmoi në Real Madrid se mund të përballojë shqyrtimin më intensiv.

Disa mendojnë se ai mund të mos jetë pesha e rëndë taktike e disa prej bashkëkohësve të tij, por ishte e mjaftueshme për të fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve në Real Madrid dhe ai me siguri do t’i afrohej përsëri trofeut kryesor të Evropës – atë që presidenti i PSG-së Nasser Al-Khelaifi dëshiron. më shumë se çdo tjetër – me grupin e lojtarëve që do të trashëgonte.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *